Zahradnické tipy

Netkaná textilie. S příchodem prvních mrazů je na čase zazimovat na zahradě choulostivější rostliny. Na nízké trvalky nám k tomuto účelu postačí spadané listí nebo chvoj. Ale u keřů nebo okrasných stromků je zapotřebí použít bílou netkanou textilii. Textilie ochrání pupeny dřevin, ale zároveň propouští vzduch a vodní páru, takže nehrozí, že se rostliny zapaří nebo zaschnou. Na kmínky stromků nebo na ochranu květináčů a truhlíků proti promrznutí lze použít béžovou textilii která má větší hustotu.

Ochrana před hlodavci. Chladné počasí nutí venkovní hlodavce, aby se začali stahovat do domů, kůlen a skleníků. Pokud nelze použít klasické pastičky na pomoc přichází návnada. Vybírat můžete z různých variant podle místa použití a druhu hlodavce. Návnady jsou pro hlodavce velmi chutné a účinné. Zároveň jsou návnady balené do ochraných sáčků, takže jsou nedostupné pro domací mazlíčky. Se správným výběrem vám poradíme na prodejně.

Škůdci. Pokojové a přenosné rostliny musime chránit před škůdci i v podzimním a zimním období. Idealně je chránit rostliny dlouhodobě a preventivně. Hlavně u přenosných rostlin, které zimujeme v bytě hrozí přenos škůdců z venku. Ty se pak dokáží v teplém bytě šířit raketovou rychlostí. Přípravek působící přes rostliná pletiva chrání rostliny před všemi druhy škůdců i těmi nejodolnějšími jako jsou puklice nebo svilušky.