Jarní postřik. Jakmile se začne oteplovat nastává čas na jarní postřik ovocných dřevin. První postřiky provádíme na začátku pučení. Jabloně a hrušně se ošetřují proti strupovitosti, peckoviny především proti moniliové spále. Meruňky a broskvoně je dobré ochránit proti jarním mrazům a kadeřavosti. Hrušně navíc můžete ošetřit proti rzi.

Podpora růstu. Pokud si sami množíte rostlinky nebo pěstujete sadbu zeleniny a letniček je dobré použít přípravek na stimulaci růstu. Přípravek je čistě přírodní. Použit se může na právě vyseté osivo tak i na již vyklíčené rostlinky. Podporuje růst kořenů a posiluje odolnost rostlinek proti houbových chorobám.

Jarní hnojiva. Po zimním období je čas připravit rostliny na jarní sezonu. Po zimě trpí většina rostlin nedostatkem živin. Začíná se přihnojovat dusíkatými hnojivy, které nastartují růst rostlin. Vhodné jsou krystalická nebo tekutá hnojiva, které jsou rostlinami snadno přijímána. Pozor! Venkovní rostliny začínáme přihnojovat až přestanou hrozit větší mrazíky.